Blíží se vyhlášení mezinárodní urbanistické soutěže pro oblast Špitálky

Dne 30. října vyhlásí město Brno mezinárodní urbanistickou soutěž pro oblast Špitálka.

Záměr vyhlásit urbanistickou soutěž pro oblast Špitálky byla schválena Radou města Brna dne 17. dubna 2018. Zároveň byla jmenována i soutěžní porota v mezinárodním složení.

Jednou z členek nezávislé části soutěžní poroty je Barbara van den Broek, urbanistka města Rotterdam. Město Rotterdam je vedoucím partnerem projektu RUGGEDISED, jehož součástí je i město Brno, kdy v rámci tohoto projektu město Brno plánuje v lokalitě vybudovat tzv. chytrou čtvrť. Další členkou je univerzitní profesorka a urbanistka z města Graz, paní Sibylla Zech. S městem Graz má Brno dlouhodobě velmi dobré vztahy. V roce 2016 se zde např. konalo výjezdní jednání brněnské Komise Smart City. Z České republiky byli zvoleni Petr Hlaváček, který v letech 2015 až 2016 vedl Institut plánování a rozvoje hl. města Prahy a v současnosti působí v kanceláři Headhand architekti s.r.o a Pavel Hnilička, první místopředseda České Komory Architektů a předseda pracovní skupiny pro legislativu. Do závislé části poroty byl nominován Petr Vokřál, primátor města Brna, Jaroslav Kacer, náměstek primátora města Brna pro oblast Smart City, a Petr Fajmon, generální ředitel Tepláren Brno, a.s. První zasedání soutěžní poroty, během kterého budou schváleny soutěžní podmínky, proběhne dne 30.8.2018.

Cílem soutěže je zejména získat komplexní urbanistické řešení pro celou oblast Špitálky, včetně vztahu ke svému širšímu okolí.