> Zapojte se > Nejbližší akce a události

Nadcházející události

Uplynulé události

2. září 2020 0:00

Veletrh chytrých řešení URBIS 2020

Vzhledem k současné situaci třetí ročník URBIS Smart City Fair 2020 poprvé proběhne v září. Naváže na intenzivní veřejnou diskuzi na téma zavádění chytrých řešení do našich měst a obcí. Opět vytvoří platformu pro sdílení nápadů, prezentaci řešení a dobré praxe nejen v rámci střední Evropy.

Brno Exhibition Centre

30. červenec 2019 19:00

Výstava Špitálka: Proměny chytré čtvrti

Mezinárodní ideová soutěž na proměnu části areálu tepláren v ulici Špitálka i jeho okolí přinesla městu nová a neotřelá řešení z různých koutů světa – Polska, Belgie, Japonska i Singapuru. Město teď z nejvýše oceněných návrhů vybere nejlepší ideje, které použije pro zadání územní studie. Všech sedmadvacet návrhů si můžete prohlédnout na výstavě v brněnském Urban centru na Staré radnici od 20. června do 31. července 2019. Vstup je zdarma.

Urban centrum, Mečová 5

5. červen 2019 0:00

Veletrh chytrých řešení URBIS 2019

URBIS Smart City Fair 2019 naváže na loňský premiérový ročník, který odstartoval intenzivní veřejnou diskuzi na téma zavádění chytrých řešení do našich měst a obcí. Opět vytvoří platformu pro sdílení nápadů, prezentaci řešení a dobré praxe nejen v rámci střední Evropy. Dějištěm veletrhu budou pavilony G1, G2 a přilehlé volné plochy.

Brněnské výstaviště

22. březen 2019 0:00

Výstava "Sedm podob Brna budoucnosti"

Od areálu výstaviště až po centrum volného času v Bystrci. Na více než sedmdesáti vizualizacích představujeme sedm architektonických a urbanistických soutěží, které jsme za svou více než dvouletou činnost připravili pro město a jeho části. Všechny nejvýše oceněné návrhy ze šesti soutěží i zadání té poslední – na podobu chytré čtvrti Špitálka – si můžete prohlédnout na výstavě v brněnském Urban centru na Staré radnici od 14. února do 22. března 2019....

Urban centrum, Mečová 5

18. srpen 2018 16:00

Setkání s majiteli pozemků k vyhlášení urbanistické soutěže

Dne 28. srpna 2018 proběhla v rámci přípravy vyhlášení urbanistické soutěže pro oblast Špitálky neformální prohlídku areálu Tepláren Brno, a.s. s následným projednáním zadání soutěže. Událost se uskutečnila za přítomnosti majitelů pozemků, zástupců Kanceláře architekta města a zástupců města Brna.

Areál Tepláren Brno a.s., Špitálka 6