> Zapojte se > Nejbližší akce a události

Nadcházející události

Uplynulé události

30. listopad 2023 10:00

Špitálka na výstavě Architecture Week Praha 2023

Architecture Week Praha 2023 je prestižní událost věnovaná architektuře, urbanismu a designu. Její součástí je také výstava „Česká a slovenská architektura – panorama architektury 1918-2023“, v rámci které je vystaven model chytré čtvrti Špitálka.

Jízdárna Pražského hradu, Praha

13. květen 2023 10:00

Open House Brno na Špitálce

Festival architektury Open House Brno se uskuteční již pošesté. Jeho návštěvníci budou moct i letos zavítat do míst, která běžně nejsou veřejnosti přístupná. Zájemci se mohou těšit také na prozkoumání areálu Špitálky. Ten dnes využívají brněnské teplárny, jeho část se nicméně v budoucnu přemění na chytrou čtvrť.

Špitálka 6, Brno

14. březen 2023 0:00

Realitně-investiční veletrh MIPIM

Veletrh MIPIM se zaměřuje na oblast investičních příležitostí a realitního trhu. Veletrhu ve francouzském Cannes se zúčastní také hosté z Brna. Na MIPIM se představí tři brněnské projekty, mezi nimi i chytrá čtvrť Špitálka. Veletrh potrvá od 14. do 17. března 2023.

Cannes, France

30. září 2022 0:00

Výstava Zapoj Špitálku

K přeměně Špitálky dojde až za nějaký čas, do té doby se nicméně hledá dočasné využití areálu. Tento úkol si vzali na starost studenti brněnských univerzit zapojení do meziuniverzitní soutěže MUNISS. Výstupy jejich snažení ukazuje výstava Zapoj Špitálku.

Brno

3. červen 2021 15:15

Veletrh chytrých řešení URBIS 2021

RE:Špitálka je strategický projekt města Brna, ve kterém se uplatní moderní a inovativní přístupy k budování města. Své místo se zde najdou i chytré technologie, koncepce nové čtvrti se představí jak na expozici města Brna na URBIS SMART CITY FAIR 2021, tak v programu konference. Pro návštěvníky budou zajímavá především řešení, která jsou obecně uplatnitelná pro budování nejen chytrých čtvrtí.

On-line

3. červen 2021 12:35

Inspirace pro development: BOLD FUTURE o udržitelném stavitelství

Online konference BOLD FUTURE: Směle o budoucnosti udržitelného stavitelství - zaměřeno na development se odehraje 3. června od 10:00 do 14:30 ve dvou navazujících blocích. Inspiraci, jak k tomuto tématu přistoupit, nabízí cyklus webinářů BOLD FUTURE pořádaný expertní skupinou Frank Bold. Vystupují na něm odborníci z oblasti samosprávy, architektury, developmentu, energetiky a stavebního práva, představují aktuální trendy a sdílejí dobrou praxi.

On-line

2. září 2020 0:00

Veletrh chytrých řešení URBIS 2020

Vzhledem k současné situaci třetí ročník URBIS Smart City Fair 2020 poprvé proběhne v září. Naváže na intenzivní veřejnou diskuzi na téma zavádění chytrých řešení do našich měst a obcí. Opět vytvoří platformu pro sdílení nápadů, prezentaci řešení a dobré praxe nejen v rámci střední Evropy.

Brno Exhibition Centre

30. červenec 2019 19:00

Výstava Špitálka: Proměny chytré čtvrti

Mezinárodní ideová soutěž na proměnu části areálu tepláren v ulici Špitálka i jeho okolí přinesla městu nová a neotřelá řešení z různých koutů světa – Polska, Belgie, Japonska i Singapuru. Město teď z nejvýše oceněných návrhů vybere nejlepší ideje, které použije pro zadání územní studie. Všech sedmadvacet návrhů si můžete prohlédnout na výstavě v brněnském Urban centru na Staré radnici od 20. června do 31. července 2019. Vstup je zdarma.

Urban centrum, Mečová 5

5. červen 2019 0:00

Veletrh chytrých řešení URBIS 2019

URBIS Smart City Fair 2019 naváže na loňský premiérový ročník, který odstartoval intenzivní veřejnou diskuzi na téma zavádění chytrých řešení do našich měst a obcí. Opět vytvoří platformu pro sdílení nápadů, prezentaci řešení a dobré praxe nejen v rámci střední Evropy. Dějištěm veletrhu budou pavilony G1, G2 a přilehlé volné plochy.

Brněnské výstaviště

22. březen 2019 0:00

Výstava "Sedm podob Brna budoucnosti"

Od areálu výstaviště až po centrum volného času v Bystrci. Na více než sedmdesáti vizualizacích představujeme sedm architektonických a urbanistických soutěží, které jsme za svou více než dvouletou činnost připravili pro město a jeho části. Všechny nejvýše oceněné návrhy ze šesti soutěží i zadání té poslední – na podobu chytré čtvrti Špitálka – si můžete prohlédnout na výstavě v brněnském Urban centru na Staré radnici od 14. února do 22. března 2019....

Urban centrum, Mečová 5

18. srpen 2018 16:00

Setkání s majiteli pozemků k vyhlášení urbanistické soutěže

Dne 28. srpna 2018 proběhla v rámci přípravy vyhlášení urbanistické soutěže pro oblast Špitálky neformální prohlídku areálu Tepláren Brno, a.s. s následným projednáním zadání soutěže. Událost se uskutečnila za přítomnosti majitelů pozemků, zástupců Kanceláře architekta města a zástupců města Brna.

Areál Tepláren Brno a.s., Špitálka 6